+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
На філфаку відбулися наукові читання пам’яті Йосипа Дзендзелівського
Вітальня » 2011 » Лютий » 22 » На філфаку відбулися наукові читання пам’яті Йосипа Дзендзелівського
16:52
На філфаку відбулися наукові читання пам’яті Йосипа Дзендзелівського
17 лютого на філологічному факультеті відбулися наукові читання, присвячені дев’яносторіччю від дня народження відомого українського мовознавця, професора, доктора філологічних наук Йосипа Олексійовича Дзендзелівського.

1947 року він закінчив Одеський університет, був учасником Другої світової війни, а з 1951 працював в УжНУ, якому й присвятив усе своє наукове життя. Ім’я Йосипа Олексійовича Дзендзелівського відоме не лише в Україні, а й в усьому славістичному світі.
Наукові читання відкрив декан філологічного факультету Юрій Михайлович Бідзіля: «Йосип Олексійович відомий як історик української мови, як лексикограф. Він є одним із фундаторів української діалектологічної школи, яка була створена на базі кафедри української мови Ужгородського університету».

Доценти кафедри української мови Алла Михайлівна та Борис Кирилович Галаси презентували реквієм (слайд-шоу див. нижче) про життя Йосипа Олексійовича, що надзвичайно розчулив усіх присутніх, а особливо молодшу доньку науковця Ольгу Йосипівну.

У наукових читаннях брали участь не лише викладачі філологічного факультету УжНУ (професори І.В.Сабадош, В.І.Статєєва, Л.О.Белей, доцент Б.К.Галас), а й науковці з різних куточків України: Києва (професор П.Ю.Гриценко), Чернівців (професор Н.В.Гуйванюк), Дніпропетровська (професор А. М. Поповський). Вони характеризували не лише дослідницьку діяльність визначного закарпатського лінгвіста, а й його життєву позицію. Так, директор Інституту української мови Національної академії наук України Павло Гриценко зазначив: «Сьогодні різні чиновники з різних причин намагаються розхитати човен українського мовознавства. Нам же своїми кроками, своїми заходами треба цьому протистояти. Я думаю, якби був серед нас Йосип Олексійович, він одним із перших підняв би свій голос на захист української мови».

Також на зустрічі прозвучала ідея опублікувати ще не надруковані праці професора та його листування з науковцями, що дасть можливість оприлюднити маловідомі факти з наукового життя Йосипа Олексійовича Дзендзелівського.

Юлія Юрковецька, координатор прес-клубу «Медіаперспективи»Йосип Дзендзелівський
МИТТЄВОСТІ ЖИТТЯ


Клікніть на зображенні, щоб почати перегляд слайд-шоу.
Музичний супровід презентації чутимете, якщо користуєтеся веб-браузерами
Mozilla  Firefox,  
Opera,  Safari,  Google  Chrome.
Internet Explorer його не відтворюватиме!


Категорія: Наука і освіта | Переглядів: 2452 | Додав: Медіа--admin | Рейтинг: 5.0/3


Усього коментарів: 1
1 Шумицька  
Йосип Олексійович був великим Учителем! Не ментором, а саме вчителем - тим, хто веде і не чекає за це дякую! Я бажаю усім мати в житті такого Вчителя. Це велика честь і велика відповідальність. Я щиро дякую Борисові Кириловичу та Аллі Михайлівні Галасам за цю гарну добірку фото. Я дякую Василю Івановичу за те, що вона тут. Гадаю, що висловлюю колективну вдячність від сотень його учнів. Якби він це бачив, він би плакав. Я один раз у житті бачила, як плакав цей великий чоловік. Запам’ятала це назавжди. Хай його душа спочиває з миром!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт відділення журналістики © 2019 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку