+380 (312) 64-32-46 kaf-journal@uzhnu.edu.ua
Бідзіля Ю.М.
Вітальня »
Бідзіля Юрій Михайлович
завідувач кафедри журналістики, 
кандидат філологічних наук (1998), доктор наук із соціальних комунікацій (2016), професор

Випускник Ужгородського університету: 1990 року закінчив російське відділення філологічного факультету. Працював викладачем, згодом доцентом кафедри російської літератури, потім – кафедри журналістики. З 1999 року – завідувач кафедри журналістики УжДУ.

Кандидатську дисертацію на тему «Творчість І. А. Сільвая та особливості літературного процесу на Закарпатті у другій половині ХIX століття» захистив у Львівському державному університеті ім. Івана Франка.

Автор понад 100 наукових та навчально-методичних публікацій, зокрема й чотирьох монографій (дві з яких були видані за кордоном у співпраці з іншими авторами). Очолював редколегію з підготовки «Словника журналістів: терміни, мас-медіа, постаті» (2007 рік), що фінансувався Фондом розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Видання виявилося популярним серед журналістської спільноти.

Брав участь у різних проектах як журналіст-практик, оглядач, медіа-експерт та тренер, співпрацює з низкою національних та місцевих ЗМІ, а також з журналістськими школами. Кілька років поспіль є членом журі та співголовою Міжнародного фестивалю телерадіопрограм для етнічних меншин "Мій рідний край". Був учасником низки наукових конференцій із соціальних комунікацій, семінарів з журналістики, зокрема в Іллінойському університеті (США, Урбана-Шампейн), Сегедському (Угорщина), Трнавському та Пряшівському університетах (Словаччина), Кишинівському (Молдова), Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, факультетах журналістики Львівського національного університету імені І. Франка, Дніпровського національного університету ім. О. Гончара та ін

У своїй роботі керується концепцією «безперервного навчання» і передає її студентам. Розробив чимало навчально-методичні курсів та семінарів з питань здобуття практичних навичок із журналістики, медіа етнічних меншин, міжкультурної комунікації, проблем медіатероризму й інформаційної безпеки тощо.

Протягом останніх років плідно брав участь у низці міжнародних донорських проектів, зокрема Інституту підвищення кваліфікації журналістської освіти Фойо (Кальмар (Швеція), під егідою Sida – Шведського агентства міжнародного розвитку «Підготовка тренерів»), представляв Ужгородський університет у рамках проекту «Розвиток навичок медіа», який підримувався ЄС / TACIS / BBC (2006-2007). Також неодноразово був учасником проектів ІМІ, IREX, Фонду розвитку засобів масової інформації при посольстві США в Україні, тренінгів та семінарів Бі-Бі-Сі (2007), шведських шкіл журналістики (FOJO, Кальмар, Стокгольм, 2003, 2013–2014 ) та ін.

Завдяки фінансовій підтримці Посольства США в Україні та проекту «Розвиток медіа навичок» ЄС / TACIS / BBC Ужгородський університет має сучасну телерадіостудію, яка є важливою частиною для опанування практичної складової журналістського навчання.

Під час шведського проекту з FOJO Юрій Бідзіля спільно з іншим викладачем Ужгородського університету Іваном Бабущаком розробив практичні вказівки для викладачів та студентів «Радіожурналістика: як починати» та «Практична телевізійна журналістика в чотирьох кроках". Обидві були опубліковані в книзі «Ідеї для журналістів» за редакцією Класа Тура.

Наукові дослідження також зосереджені на проблематиці журналістики етнічних меншин, транскордонних ЗМІ, міжкультурної комунікації, впливу патогенної та недостовірної інформації на громадську думку. Однією з його останніх наукових праць є монографія «Періодика транскордоння в контексті міжнаціональної комунікації» (2016).

Забезпечує викладання таких дисциплін:

  • «Історія і теорія соціальних комунікацій»
  • «Історія української журналістики»
  • «Міжкультурна комунікація»
  • «Основи журналістики»
  • «Теорія і методика журналістської творчості»
  • «Українське журналістикознавство»

Перейти на сторінку матеріалів Ю. М. Бідзілі » » »

 
Перейти на сторінку іншого викладача
Сайт відділення журналістики © 2019 • Передрук матеріалів сайту можливий за умови гіперпокликання на них • Хостинг від uCoz
Закрити вікно пошуку