Денис Фазекаш, редактор відділу «Закарпатської правди», співпрацює з різними закарпатськими та всеукраїнськими Інтернет-виданнями:

– Чому варто вступити на журналістику? Якщо ти вмієш гарно писати, якщо з самого дитинства ти мріяв першим дізнаватися всі новини і знати про них більше, ніж хтось інший, і більше, ніж треба, то стати журналістом – це просто твоє зобов’язання. Знаєте, кращого місця, де би спрямували весь твій потік знань та бажання в правильне русло, ніж на 4 поверсі УжНУ, – не знайти. Вас там не навчать писати і на високооплачувану роботу не влаштують. Але саме на кафедрі журналістики УжНУ вам пояснять, як відрізнити кореспонденцію від замітки, як позбавити роботи коректора, як правильно вмикати відеокамеру та чому слово «журналіст» має звучати гордо. А ще ви зрозумієте, чому за 5 років вам слід перечитати всю бібліотеку і що робити з цими знаннями, аби здаватися найрозумнішим у світі. Якщо слова «новини» та «інформація» не дають вам спокою, то йдіть вчитися на журналістику. Там ви зрозумієте, чому і як з цим боротися .

Людмила Федоришина, редактор інформаційного відділу газети "РІО":

– Зробити вдалий вибір професії, вступаючи до ВНЗ у 16-17 років, — дуже складно, практично нереально. Маю на увазі рід діяльності, який стане вагомою частиною життя. Я навіть думаю, що це можна визначити виключно інтуїтивно, і ризик не вгадати завжди коливатиметься в межах 50 % . Тому потрібно вибирати не стільки власне фах, скільки "школу", яку можна пройти протягом 5 років навчання. Так-от: відділення журналістики особисто для мене стало доброю школою, яка, що головне, не відбила бажання працювати за фахом і щодня відкривати для себе нові хобі, можливості, уподобання. І коли кажуть, що журналістика – це для тих, хто багато говорить, я завжди сперечаюся. Журналістика також для тих, хто не хоче, не любить, соромиться розмовляти, бо саме вона змушує це робити. Як приклад, спілкування — це сировина, стаття (фото, теле- чи радіосюжет) — це продукт. Без спілкування не буде продукту. Крім того, журналістика відкриває світ і очі на нього: на людей, які нас оточують, на їхні долі, на ситуації, на проблеми та варіанти їх вирішення. Відкривати світ із журналістикою цікавіше. Підсумовуючи скажу, що моя інтуїція мене не підвела .

Яна Зизич, викладач кафедри журналістики УжНУ:

– Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Буває, до цього питання людина повертається не раз. Саме так вийшло у мене: опанувавши фах журналіста, деякий час працювала редактором місцевого видання, також спробувала свої сили на телебаченні, але все ж таки знайшла себе у викладацькій роботі за спеціальністю. Адже займатися тим, що тебе цікавить, відчувати, що твоя праця приносить плоди, — одна з основних умов відчуття життєвої повноцінності. На відділенні журналістики УжНУ створено всі умови для продуктивного навчання. А найважливіше – після закінчення університету перед випускниками відкриваються широкі можливості для працевлаштування! Це вже залежить від Ваших здібностей та бажань.

Мар’яна Савицька, радник голови Закарпатської облдержадміністрації:

– Журналістика – це можливість побачити, відчути все. Ця професія багатогранна, пізнавальна, вона дає можливість чи не щодня занурюватися у вир інших життів. Освіта – міцний фундамент, який кваліфіковані викладачі допомагають зводити першочергово, професійне зростання – це твої кроки назустріч новим людям та несподіваним, неординарним подіям.

Ольга Тимко, заступник головного редактора редакції молодіжних та дитячих програм Закарпатської обласної державної телерадіокомпанії, канал «Тиса-1»:

– Я вважаю, що основною потребою журналіста є правдиво розповідати людям про життя у всіх його проявах, особливо, якщо ти живеш у такому колоритному та багатонаціональному краї, як Закарпаття. Відділення журналістики УжНУ вже не перший рік випускає у світ високопрофесійних спеціалістів, журналістів, які своїми публікаціями, відео- чи радіоматеріалами лише підтверджують цю істину.

Володимир Феськов, головний редактор газети «ВАРТО знати!», координатор Закарпатського «Громадського центру»:

– У своїй професії та хобі роблю життя навколо комфортним. Відділення журналістики навчило мене працювати з людьми та користуватись інформацією. Друже, повір, потужніших навичок не існує. Немає значення, де ти потім працюватимеш. Знання додадуть успішності твоєму професійному таланту. Здобувай їх!