Іван Бабущак:

– Кальмарські зайці несподівано стали на шляху ужгородської делегації. Їм пощастило: ми були ситі! А місцеві сакури (аж дві) цвітуть так само гарно, як і в Ужгороді. Тутешні студенти проводять антигламурну політику: на вечірки вони ходять у робочих комбінезонах різного кольору з різними нашивками. Очевидно, вони з різних факультетів, раз мають одяг різного кольору. Батьки не виділяють їм гроші на гламур, і (о! який жах!) опівночі жодного студента, який щойно веселився на березі затоки, немає: вони готуються до наступного робочого дня. Тут як на антибамі: замість великих хижок – маленькі, а корпус університету просто охайний.

Юрій Бідзіля:

– Одне з останніх занять в інституті підвищення кваліфікації журналістів FOJO у Швеції проводила відомий шведський журналіст, а нині викладач журналістики в університеті м.Еребру Ніна Йельмгрен. Вона має 30-річний стаж практичної журналістики, в т. ч. у гарячих точках світу, зокрема в Афганістані (під час правління Талібану). У процесі роботи та після заняття пані Йельмґрен відповіла на питання, що найбільше турбує: які, на її думку, основні проблеми журналістики в умовах глобалізації? Ось якою була відповідь:

«Основною була і залишається проблема самоцензури журналіста. Немає значення, про що пише журналіст, але у нього не повинно бути цього відчуття. Проте і в нинішніх умовах це є. Якщо журналіст працює в політиці, то брак самоцензури може мати недобрі наслідки не лише для його власного життя, але й для його родини. Одна з наших співробітниць колись жила і працювала журналістом в Ірані, проте за свою діяльність була ув’язнена і провела місяць у тюрмі. Згодом вона попросила політичний притулок у Швеції, проте на батьківщині у неї залишилася родина. Якщо вона буде займатися професійною діяльністю, то її близькі можуть постраждати, вірогідніше буде працювати під псевдонімом. Проте самоцензура може бути у журналіста, коли він пише на соціально-побутові теми. Якщо я буду писати про школу, де вчиться моя дитина, то загладжуватиму кути. У такому разі краще не писати. Я сама інколи просила в таких ситуаціях написати про проблему колег, на яких не можуть вплинути. Нині журналісти слабо працюють ліктями, занадто довіряють офіційним документам, а їх теж потрібно перевіряти, не боятися зустрічей із високопосадовцями, не думати, хто я такий, щоб зі мною зустрічався міністр. Зокрема я маю інстинкт бульдозера. Ні, я можу почекати, але не більше тижня, а тоді починаю діяти. А взагалі, журналіст має бути закоханий у свою професію».

Dynamic content

Highslide HTML allows the popup size to be recalculated after the content has been changed, either through internal scripts or through external AJAX calls.

This example also has hs.preserveContent set to true. Try updating the content and move the popup, then close it and open it again.

Read more

Галина Шаповалова:

– Шведські журналісти розуміють, що соціальні медіа і пошукові системи є реальними конкурентами традиційних ЗМІ, а тому не відмежовуються від віртуального світу, а активно його використовують передусім як джерело найрізноманітнішої корисної інформації. Редактори іноді навіть спонукають своїх підлеглих реєструватися у соціальних мережах з цією метою. Щодо телебачення, то спостерігається тенденція до зниження рівня подачі регіональних новин. Домінують два перші канали, але за них треба платити ліцензію (близько 2000 крон на рік), проте платити чи не платити – питання радше моральне, аніж законодавче, і молоде покоління не дуже хоче це робити, оскільки може переглядати телепродукцію через Мережу. Тому наразі обговорюється питання про акцизний збір замість плати за ліцензію. Транслюється також реклама, яка закликає підтримувати вітчизняні телеканали. Іде адаптація емігрантів до шведського інформаційного простору шляхом їх активного залучення до роботи у ЗМІ.Словом, труднощів у шведів теж вистачає, проте вони спокійно й цілеспрямовано їх розв’язують, бо ж уболівають за державний, а отже, й свій добробут. Це те, що найбільше там вражає: держава турбується про своїх громадян, відповідно громадяни це розуміють, цінують і роблять все від них залежне, аби в їхньому спільному домі все було гаразд.

Header for div4

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aliquam dapibus leo quis nisl. In lectus. Vivamus consectetuer pede in nisl. Mauris cursus pretium mauris. Suspendisse condimentum mi ac tellus. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Donec sed enim. Ut vel ipsum. Cras consequat velit et justo. Donec mollis, mi at tincidunt vehicula, nisl mi luctus risus, quis scelerisque arcu nibh ac nisi. Sed risus. Curabitur urna. Aliquam vitae nisl. Quisque imperdiet semper justo. Pellentesque nonummy pretium tellus.
Говорить Іван Бабущак